Formularz logowania

  • 03.jpg
  • 05.jpg
  • 09.jpg
  • 02.jpg
  • 10.jpg
  • 01.jpg
  • 07.jpg
  • 08.jpg
  • 04.jpg
  • 06.jpg

Gryfickie Lato Muzyczne - 8 lipca godz. 17:00 - Via Duo "Muzyczna podróż dookoła świata"

wtorek, 03 lipca 2018 12:20

Zapraszamy na drugi koncert w wyk. Via Duo pt. "Muzyczna podróż dookoła świata" w ramach Gryfickiego Lata Muzycznego, który odbędzie się 8 lipca 2018 r. o godz. 17:00 w Ogrodzie Japońskim w Gryficach.

Via Duo to młodzi muzycy, których połączyła muzyka i wspólne zamiłowanie do występowania przed publicznością. Zespół tworzą: Gabriela Kubarska – skrzypce oraz Michał Kubarski – akordeon. W repertuarze zespołu znajdują się utwory klasyczne przetranskrybowane na duet, specjalnie zaaranżowane kompozycje takich kompozytorów jak Leonard Cohen, Astor Piazzola jak również opracowania ludowej muzyki macedońskiej.

Gabriela Kubarska- absolwentka OSM im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku w klasie skrzypiec prof. Krystyny Jureckiej. Tegoroczna dyplomantka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie skrzypiec prof. Romana Lasockiego oraz w klasie kameralistyki prof. Marii Szwajger-Kułakowskiej i prof. Marka Mosia. Swoje umiejętności doskonaliła na mistrzowskich kursach skrzypcowych i kameralnych u wybitnych artystów m.in. Paolo Zordanazzo, Jakuba Jakowicza, Bartosza Bryły, Naomi Oliphant, Apollon Musagète Quartet. Prowadzi bogatą działalność artystyczną jako solistka i kameralistka. Wystąpiła w wielu koncertach organizowanych przez Akademię Muzyczną w Gdańsku, Katowicach, Filharmonię Gdańską, Śląską, Podlaską, Dolnośląską, Ministerstwo Kultury i Sztuki, Fundację ‘Muzyczna Klasa BGŻ’, której jest stypendystką. Jest laureatką licznych konkursów w kraju i za granicą, m. in. II miejsce w Wielkopolskim Konkursie Wykonawczym – Poznań, I miejsce w VII Międzynarodowym Konkursie Młodych Instrumentalistów pt. „Krok do Mistrzostwa”- Ełk, III miejsce w XVI Festiwalu Młodych Instrumentalistów – Kraków, II miejsce w XIII Międzynarodowym Konkursie ‘Talenty dla Europy’ im. Bohdana Warchala - Dolny Kubin, Słowacja, III miejsce w Ogólnopolskich Przesłuchaniach CEA w kategorii skrzypce oraz I miejsce w kategorii zespół kameralny – Warszawa, II miejsce na Europejskim Konkursie Muzycznym Citta di Filadelfia we Włoszech w kategorii instrumenty smyczkowe oraz III miejsce w kategorii zespół kameralny. Występowała jako solistka z orkiestrą Opery i Filharmonii Podlaskiej pod batutą Marcina Nałęcz- Niesiołowskiego oraz z orkiestrą Filharmonii Dolnośląskiej pod batutą prof. Tomasza Bugaja. Bierze udział w licznych koncertach edukacyjnych organizowanych przez Filharmonię Śląską im. H. M. Góreckiego.

Michał Kubarski – absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie akordeonu dr hab. Marka Andryska. Od najmłodszych lat występuje zarówno w solo jak i w zespołach o różnym składzie instrumentalnym. Zdobywał laury na konkursach ogólnopolskich jak i podczas festiwali międzynarodowych. W swo- im dorobku artystycznym Michał posiada takie osiągnięcia jak: I miejsce w kategorii do lat 15-tu, Międzynarodowy Festiwal Akordeonowy „Coup Jeneusse” w Bratysławie (2003, Słowacja); V miejsce w kategorii do lat 15-tu, Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy  w  Klingenthal (2006, Niemcy); I miejsce i GRAND PRIX w kat. A, Prezentacje muzyki akordeonowej „harmonia viva” (2006 Wrocław); Srebrny medal w kategorii do lat 15-tu, Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy  w  Castelfidardo (2007, Włochy); I miejsce w kat. IV do lat 18, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Akordeonowej (2010, Przemyśl); I miejsce w Ogólnopolskich Przesłuchaniach Uczniów Klas Akordeonu Szkół Muzycznych II st. w roku szkolnym 2009/2010; I miejsce w kat. Studenckiej, XIX Festiwal Muzyki Akordeonowej (2013, Mława); I miejsce w kat. Studenckiej, Festiwal muzyki akordeonowej (2014, Wiedeń), III miejsce w kat. Studenckiej pod- czas XVI Konfrontacje Akordeonowe w Gorlicach. Mi- chał otrzymał również Stypendium „Agrafki Muzycznej” organizowanej przez Fundację J&S Pro Bono Poloniae (2007/2008), Stypendium Krajowego Funduszu na rzecz dzieci (2010/2011), Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2010/2011), Stypendium Rektora AM w Katowicach w latach 2013/2014 i 2014/2015 oraz Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego (2014/2015). Wielokrotnie występował z towarzyszeniem orkiestr pod batutą takich dyrygentów jak: Szymon Bywa- lec, Jan Wincenty Hawel czy Sławomir Chrzanowski. Od trzech lat współpracuje z Filharmonią Śląską im. H. M. Góreckiego w Katowicach. Michał rozwija swoje umiejętności grając na akordeonie PIGINI od ponad dziesięciu lat i jest pasjonatem instrumentów tej marki.

Czytany 304 razy