Formularz logowania

  • 05.jpg
  • 04.jpg
  • 01.jpg
  • 02.jpg
  • 08.jpg
  • 10.jpg
  • 06.jpg
  • 07.jpg
  • 09.jpg
  • 03.jpg

Zapraszamy na wernisaż wystawy "Wspomnienie lata" - 14 listopada godz. 17:00 MiG "BRAMA"

piątek, 09 listopada 2018 08:25

Gryficki Dom Kultury zaprasza na wernisaż wystawy ceramiki autorstwa Grażyny Ciepłowskiej pt. "Wspomnienie lata".

Wernisaż odbędzie się w Muzeum i Galerii "Brama" w Gryficach, 14 listopada (środa) o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy. Samą wystawę obejrzeć będzie można do końca listopada 2018 r.

Grażyna Ciepłowska jest mieszkanka Gryfic. Rehabilitantka i terapeutka zajęciowa. Absolwentka Studium Terapii Zajęciowej i Wydziału Pedagogiki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Całe zawodowe życie związana z miejscem zamieszkania. Jej dni wypełnione są obecnie zarówno pracą zawodową, jak i pasją, którą realizuje w domu.
W ostatnich latach, to właśnie ceramika zdominowała jej życie. Pierwsze ceramiczne doświadczenia zdobywała pod okiem Poli Kurcewicz-Krystyniak, od lat znanej i cenionej w Polsce i na świecie artystki-ceramika. Inspirowana jej pracami, a przede wszystkim otaczającą nas przyrodą, zaczęła tworzyć własne prace.
„Wspomnienie lata”, to wystawa jej prac, w których dostrzec można przemijające piękno letniej przyrody, ale też – dla zachowania swoistej równowagi następujących po sobie pór roku – prezentuje bajkowo kolorowe jesienne liście, niejako zatopione w plastrach gliny. W dużej mierze, wystawa ta jest pokłosiem jej uczestnictwa, w sierpniu bieżącego roku, w Artystycznych Spotkaniach Przyjaciół Gryfice – Rybokarty 2018.  Tam właśnie po raz pierwszy zachwyciła swoimi pracami, zarówno uczestników pleneru, jak i odwiedzających wystawę poplenerową.  Jest też, co warto zauważyć, autorką pięknych ceramicznych medali, przygotowanych z okazji 60-lecia Gryfickiego Domu Kultury. Uzupełnieniem wystawy jest przygotowany przez nią album z jej pracami, który potwierdza jakże bliski związek z przyrodą.

Grażyna Ciepłowska – mieszkanka Gryfic.

Rehabilitantka i terapeutka zajęciowa.

Absolwentka Studium Terapii Zajęciowej i Wydziału Pedagogiki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Całe zawodowe życie związana z miejscem zamieszkania.

Jej dni wypełnione są obecnie zarówno pracą zawodową, jak i pasją, którą realizuje w domu.

W ostatnich latach, to właśnie ceramika zdominowała jej życie.

Pierwsze ceramiczne doświadczenia zdobywała pod okiem Poli Kurcewicz-Krystyniak, od lat znanej i cenionej w Polsce i na świecie artystki-ceramika.

Inspirowana jej pracami, a przede wszystkim otaczającą nas przyrodą, zaczęła tworzyć własne prace.

„Wspomnienie lata”, to wystawa jej prac, w których dostrzec można przemijające piękno letniej przyrody, ale też – dla zachowania swoistej równowagi następujących po sobie pór roku – prezentuje bajkowo kolorowe jesienne liście, niejako zatopione w plastrach gliny.

W dużej mierze, wystawa ta jest pokłosiem jej uczestnictwa, w sierpniu bieżącego roku, w Artystycznych Spotkaniach Przyjaciół Gryfice – Rybokarty 2018.

Tam właśnie po raz pierwszy zachwyciła swoimi pracami, zarówno uczestników pleneru, jak i odwiedzających wystawę poplenerową.

Jest też, co warto zauważyć, autorką pięknych ceramicznych medali, przygotowanych z okazji 60-lecia Gryfickiego Domu Kultury.

Uzupełnieniem wystawy jest przygotowany przez nią album z jej pracami, który potwierdza jakże bliski związek z przyrodą.

Czytany 275 razy