Wydrukuj tę stronę

Zapraszamy na wernisaż wystawy "Zapatrzenie, zamyślenie" Renaty Teresy Korek, 25 maja godz. 17:00

niedziela, 21 maja 2017 23:41

Gryficki Dom Kultury zaprasza na wernisaż wystawy plastycznej pt. „Zapatrzenie, zamyślenie” Renaty Teresy Korek – 25 maja (czwartek) o godz. 17:00 w Muzeum i Galerii „Brama” w Gryficach.

Renata Teresa Korek jest z wykształcenia pedagogiem i kulturoznawcą. W 2012 r. ukazała się jej debiutancka książka poetycka pt. „Jechałam aleją światła”, a w 2016 r. kolejny tom poezji "Kobieta, która chce być mną". Autorka publikacji naukowych, m.in. o mniejszościach narodowych i etnicznych na Pomorzu Zachodnim. Bohaterka reportaży radiowych i telewizyjnych.

Od 20 lat jest dyrektorem Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury i pomysłodawczynią wielu uznanych wydarzeń kulturalnych. Twórczyni Muzeum Pałacowego.

„Pędzel i pióro” to dwie domeny jej działań artystycznych. Od zawsze fascynowała ją grafika, a za pomocą wierszy „malowała” otaczającą ją rzeczywistość.

Wystawa plastyczna „Zapatrzenie, zamyślenie” jest jakby reportażem z życia autorki. To jest to, co działo się w jej życiu smutnego, dobrego i złego. Rysunki były tworzone kredką świecową, pastelami, akrylem, tuszem, farbą plakatową i akwarelową. To są krótkie chwile, które Renata Teresa Korek chciała uwiecznić na płótnie i papierze.

Wystawy plastyczne (indywidualne) Renaty Teresy Korek:

- Trzebiatów, Trzebiatowski Ośrodek Kultury, 1994

- Szczecin, Książnica Pomorska im. Stanisława Staszica w Szczecinie, 2012

- Trzebiatów, Trzebiatowski Ośrodek Kultury, 2012

- Szczecin, Książnica Pomorskaim. Stanisława Staszica w Szczecinie, 2016

- Trzebiatów, Galeria Feininger, 2016

- Sławno, Sławieński Dom Kultury, 2017

- Kalisz Pomorski, 2017

 

Czytany 655 razy