Formularz logowania

  • 06.jpg
  • 03.jpg
  • 01.jpg
  • 10.jpg
  • 05.jpg
  • 07.jpg
  • 08.jpg
  • 09.jpg
  • 02.jpg
  • 04.jpg

GRYFICKIE LATO MUZYCZNE - niedzielne koncerty w Ogrodzie Japońskim 16 lipca 2017. godz. 17:00

poniedziałek, 10 lipca 2017 10:22

Zapraszamy na trzeci koncert w Ogrodzie Japońskim - 16 lipca (w niedzielę) o godz. 17:00.

Koncert w wykonaniu "Cherry Daiquiri".

 

Jakie było preludium ich znajomości? Jak się spotkali? Przypadkiem, jak wszyscy. Skąd przybywali? Z najbliższego South of No North.

Owa La Bohema Cherry Daiquiri zachwyca i dekadentuzuje publiczność już od dawna, a to za sprawą coraz to ciekawszych i awangardowych odsłon koncertowych, w takich przestrzeniach jak Free Blues Club, Rocker, Różanka, Muzeum Narodowe, Radio Szczecin oraz podczas festiwali jak Metal Femfest, Młoda Nuta czy Fete de la musique, Wake up & Live. Zostali docenieni i wyróżnieni tytułem "Ambasadora Szczecina" za budowanie silnej antykruchej marki miasta i pozytywnego wizerunku.


Ich charakterystycznym elementem rozpoznawczym jest stworzenie i rozpowszechnianie idiomu "koncertu fabularyzowanego", którego jedna z najbardziej spektakularnych, dotychczasowych odsłon miała miejsce podczas koncertu fabularyzowanego pt. "Tam gdzie nie rosną poziomki czyli poza dobrem i złem" w Trafostacji Sztuki.W październiku 2016- ukazała się debiutancka płyta zespołu pt.” Phlebotomy Blues”. Znajdują się na niej utwory rockowe, instrumentalne wirtuozerie, a nawet kojąca ballada. Warstwa tekstu jest przedstawiona w języku angielskim, co sprawia,że Cherry Daiquiri jest zespołem mogącym zagrać na festiwalu lokalnym, jak i zagranicznym. Podczas koncertów zawsze zaskakują- wzbogacając swoje instrumentarium(np. o niedocenianą tubę i saksofon sopranowy). Ich wizerunek sceniczny oparty jest na rockowo-burleskowych stylizacjach, podparty charyzmą ruchu scenicznego. W trakcie koncertów angażują publikę do aktywnego przeżywania muzyki poprzez otwarty dialog, a czasem oryginalne konkurencje nagradzane autorskimi koszulkami. Reprezentują kraj za granicą, grali min. w Czechach, Niemczech, Francji.

 

Zespół otrzymał również wyróżnienie na międzynarodowym festiwalu piosenki angielskiej i III miejsce na Łęczyce Festival. Muzycy zespołu jak i zespół towarzyszy różnego rodzaju imprezom i wydarzeniom kulturalnym, jak chociażby występ na premierze filmu "Obietnica". Mnogość działań zespołu oraz jego członków jest tak szeroko zakresowa i liczna, że przyzwoitość nakazuje jedynie dokonać podsumowania, iż nawet jeśli są to nieprzewidywalne okoliczności to zawsze robią to w blasku fajerwerków.

 

 

 

Przypominamy, że w przypadku niepogody koncert odbędzie się w Gryfickim Domu Kultury.

Czytany 614 razy