Formularz logowania

  • 09.jpg
  • 02.jpg
  • 04.jpg
  • 07.jpg
  • 05.jpg
  • 03.jpg
  • 10.jpg
  • 08.jpg
  • 01.jpg
  • 06.jpg

GRYFICKIE LATO MUZYCZNE - 23 lipca 2017. godz. 17:00. "AGNIESZKA I NIE TYLKO" - recital w wykonaniu Julity Kożuszek-Borsuk.

poniedziałek, 17 lipca 2017 13:07

Zapraszamy na czwarty koncert w Ogrodzie Japońskim - 23 lipca (w niedzielę) o godz. 17:00. "Agnieszka i nie tylko" - recital w wykonaniu Julity Kożuszek-Borsuk.

Julita Kożuszek-Borsuk jest aktorką grającą w teatrach warszawskich, 23 lipca w gryfickim Ogrodzie Japońskim zaprezentuje recital "POWRÓĆMY JAK ZA DAWNYCH LAT". Są to najpiękniejsze piosenki z lat 20. oraz monologi pisane dla Hanki. Julita Kożuszek-Borsuk wystąpiła m.in. w warszawskiej La Boheme, w Stargardzie w SCK-u i w MDK-u oraz w Szczecinie w Starej Rzeźni.

"Agnieszka i nie tylko" – to piosenki poukładane w prostą narrację koncertową, która składa się z piosenek Agnieszki Osieckiej oraz z kilku piosenek autorstwa mojego serdecznego przyjaciela Jana Jakuba Należytego (autora tekstów, piosenkarza, dramaturga, jako 18-letni chłopak wygrał Opolskie debiuty). Zarówno teksty Osieckiej jak i Należytego charakteryzują się wyrazistą poetyką, która nie jest ckliwa ani naiwna ale głęboka, wzruszająca i często inteligentnie dowcipna. Wszystko natomiast "kręci się" wokół relacji damsko-męskich.julita1 16

Artystka chciałaby gryficką widownię zabrać w podróż gdzie spotkają miłość w wielu odsłonach od tej świeżej w zachwycie (Na całych jeziorach Ty), szybką bezwzględną zdradę (Małgośka), ciepłe uczucie ale niepozbawione odrobiny niepokoju (Kiedy mnie już nie będzie), (Samba do poduszki) zwariowaną miłość do typa spod ciemnej gwiazdy (Sing Sing) przez wizję pięknego wesela, o którym marzy każda kobieta w „Balladzie Wagonowej”, a potem życia w luksusie (Nie ma jak pompa). Niech widzowie zajrzą w ciemniejsze zakamarki tego najpiękniejszego uczucia na ulicę Kamienną (Kochankowie z ulicy Kamiennej) a także zadumają się nad nieznośną lekkością bytu (Niech żyje bal). Potem "pijani" od emocji odpoczną na polanie wąchając konwalie (Zielono mi) a płeć piękna nabierze wiary w siebie po piosenkach Jana Jakuba Należytego (Nie znam nudy) i upewni się, że można być szczęśliwą bez faceta u boku (Wyjdę za mąż za nikogo) albo zdecyduje się już nie zakochiwać, słuchając tekstu do melodii Krzysztofa Komedy o miłości złej jak noc bez dna. A jeśli jesteśmy w szczęśliwym związku to chcemy zapobiec rutynie i prosimy żeby ukochany nie mówił do nas jak do żony (Sztuczny miód).

Jest też kilka piosenek, które nadają się jak najbardziej do wspólnego śpiewania w prostych refrenach (Diabeł i raj , Ballada Wagonowa, Sing Sing), nasączonych optymizmem i letnią energią. 23 lipca o godz. 17.00 w gryfickim Ogrodzie Japońskim można powspominać, zapomnieć, odświeżyć się i wypłynąć Na Wielką Wodę.

Kariera teatralna:

http://www.e-teatr.pl/pl/osoby/6893,karierateatr.html#start

Filmografia:
http://www.filmpolski.pl/fp/index.php?osoba=1127322

Czytany 909 razy