Formularz logowania

  • 02.jpg
  • 09.jpg
  • 06.jpg
  • 01.jpg
  • 08.jpg
  • 04.jpg
  • 10.jpg
  • 05.jpg
  • 03.jpg
  • 07.jpg

I OGÓLNOPOLSKI KONKURS WOKALNY im. Carla Loewe w Szczecinie 30.11 - 2.12.2017

wtorek, 12 września 2017 09:05

AKADEMIA SZTUKI W SZCZECINIE
I OGÓLNOPOLSKI KONKURS WOKALNY
im. Carla Loewe w Szczecinie
30.11 - 2.12.2017
Szanowni Państwo,
Katedra Wokalistyki Akademii Sztuki w Szczecinie - najmłodszej uczelni artystycznej w Polsce - ma zaszczyt zaprosić do udziału w I Konkursie Wokalnym im. Carla Loewe, który odbędzie się w dniach 30.11 - 2.12.2017 w Szczecinie.
Konkurs ma na celu przybliżenie postaci kompozytora Carla Loewe, zwanego "Schubertem Północy", przez wiele lat związanego z przedwojennym Szczecinem oraz przede wszystkim rozpropagowanie jego twórczości wokalnej. Głównymi gatunkami muzycznymi w organizowanym konkursie są pieśń oraz ballada.
Wykonawców będzie oceniało jury, składające się z wybitnych artystów, będących jednocześnie autorytetami w dziedzinie wokalistyki, pedagogów wyższych uczelni muzycznych: prof. Henryka Januszewska-Stańczyk, prof. Urszula Kryger, prof. Jadwiga Rappé, prof. Piotr Kusiewicz oraz. dr hab. Ewa Filipowicz Kosińska.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wzięcia udziału, dla laureatów przewidziane są bardzo atrakcyjne nagrody pieniężne.
Organizator
I Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Carla Loewe organizowany jest przez Katedrę Wokalistyki Akademii Sztuki w Szczecinie przy współpracy z Fundacją "Akademia Nowa" i odbywać się będzie w dniach 30.11 - 2.12.2017 roku.
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Cel
Konkurs Wokalny im. Carla Loewe ma na celu uhonorowanie tego niezwykłego Szczecinianina - kompozytora, organisty, śpiewaka i pedagoga w jednej osobie, przybliżenie jego twórczości wokalnej, zwrócenie uwagi śpiewakom młodego pokolenia na pieśni i ballady tego kompozytora, a także promocję szczecińskiej Akademii Sztuki, Miasta Szczecina i Województwa Zachodniopomorskiego.
Dla kogo
W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas śpiewu solowego szkół muzycznych II stopnia, studenci wydziałów wokalnych polskich uczelni muzycznych, w tym osoby nieposiadające obywatelstwa polskiego, a studiujące w Polsce oraz osoby uczące się prywatnie.
Uczestnicy startować będą w dwóch kategoriach:
Kategoria I - uczniowie średnich szkół muzycznych oraz ich absolwenci niebędący studentami, a także osoby uczące się prywatnie, którzy do dnia 30.11.2017 roku nie ukończyli 23 roku życia. Jeśli przekroczą limit wieku, przechodzą do kategorii II.
Kategoria II - studenci i absolwenci uczelni muzycznych, a także osoby uczące się prywatnie, którzy do dnia 30.11.2017 roku nie ukończyli 30 roku życia.
Uwaga:
Uczestnicy będący równocześnie uczniami szkół muzycznych i studentami mogą startować wyłącznie w kategorii II.
Wymagania repertuarowe:
Kategoria I
I etap (czas trwania do 10 minut)
1. Dowolna pieśń polska
2. Pieśń romantyczna
II etap (czas trwania do 12 minut)
1. Pieśń lub ballada Carla Loewe
2. Dowolna pieśń
Kategoria II
I etap (czas trwania do 12 minut)
1. Pieśń lub ballada Carla Loewe
2. Dowolna pieśń polska
II etap (czas trwania do 12 minut)
1. Utwór Carla Loewe
2. Pieśń kompozytorów wiedeńskich (J. Haydn, W.A. Mozart, L. van Beethoven)
Uwagi do repertuaru:
1. Utwory w różnych etapach nie mogą się powtórzyć.
2. Wszystkie utwory muszą być wykonywane z pamięci.
3. Dopuszcza się transponowanie utworów.
4. Kolejność wykonywania utworów w poszczególnych etapach jest dowolna.
Ważne:
Materiały nutowe z utworami Carla Loewe dostępne są na stronie Książnicy Pomorskiej w Szczecinie. (wymagana wtyczka DjVu dla przeglądarki)
http://zbc.ksiaznica.szczecin.pl/dlibra/collectiondescription?dirids=46
Więcej informacji będzie podanych w terminie późniejszym.
www.akademiasztuki.eu/WEM/Action/Wydzial# zakładka Carl Loewe

Pobierz załącznik:
Czytany 897 razy