Formularz logowania

  • 03.jpg
  • 08.jpg
  • 10.jpg
  • 07.jpg
  • 02.jpg
  • 05.jpg
  • 01.jpg
  • 06.jpg
  • 04.jpg
  • 09.jpg

Zapraszamy 7 sierpnia o godz. 17:00 do Ogrodu Japońskiego na koncert pt. “Klasycznie i romantycznie" w wykonaniu Daniela Bernardino i Baltic Neopolis Trio - Gryfickie Lato Muzyczne 2016

poniedziałek, 01 sierpnia 2016 20:21

Podobno w rajskim ogrodzie aniołowie grają na różnych instrumentach – i rzeczywiście, to naprawdę coś niebiańskiego: połączenie przyrody i muzyki. Wdzięk i elegancja klasyków (Haydn, Mozart) oraz uczuciowość i ludowość romantyków (Schubert, Strauss) zapowiadają w scenerii ogrodowej ucztę dla ducha, jak w raju… tym bardziej, że w swoich czasach ich utwory jako muzyka służąca czystej przyjemności słuchaczy często były przeznaczone do wykonania w plenerze.

Artyści:
Daniel Bernardino (Portugalia) – obój
Baltic Neopolis Trio
Maksym Dondalski - skrzypce
Dawid Pajdzik - altówka
Tomasz Szczęsny - wiolonczela
 
Program:
Joseph Haydn Trio smyczkowe G dur
Wolfgang Amadeus Mozart Kwartet obojowy F-dur KV 370    
Franz Schubert Trio smyczkowe nr 2
Richard Strauss Variations on a Bavarian Folk Song

Daniel Bernardino urodził się w Viana do Castelo w Portugalii w 1988 roku. W 2000 r. rozpoczął naukę gry na oboju w Escola Profissional de Música w rodzinnym mieście w klasie Daniela Fustera i Francesco Sammassimo. Edukację muzyczną kontynuował w Porto w Escola Superior de Música, Artes e Espectáculo (ESMAE) w klasie profesorów: Ricardo Lopes, Nelson Alves i Pedro Ribeiro. Koncertował w Portugalii i kilku krajach europejskich m.in. Hiszpanii, Francji, Szwajcarii i w Polsce. Jako kameralista grał w wielu formacjach od tria do oktetu. Jako muzyk orkiestrowy grał w Orquestra Nacional de Sopros dos Templários, Orquestra do Festival Internacional USA - Portugal , Harmos Festival Orchestra, Orquestra Nacional do Porto, Orquestra Festival internacional Póvoa de Varzim, Orquestra do Norte, Banda Sinfonica Portuguesa (BSP). Uczestniczył w wielu kursach mistrzowskich z profesorami takimi jak Washington Barella, Diethelm Jonas, David Walter, Thomas Indermühler, Omar Zoboli, Alex Klein i Nick Deutsch. Jako pedagog uczył w szkołach muzycznych w Póvoa de Varzim, Marco de Canaveses, Braga i Porto. Obecnie mieszka w Polsce, jest na stałe związany z Filharmonią Gorzowską.

Daniel Bernardino wystąpi z solistami Baltic Neopolis Orchestry – Maksymem Dondalskim (skrzypce), Dawidem Pajdzikiem (altówka) oraz Tomaszem Szczęsnym (wiolonczela).
Pasją muzyków jest przede wszystkim klasyczny repertuar XX i XXI wieku, chociaż wrodzony indywidualizm pozwala im tworzyć i angażować się w niekonwencjonalne projekty artystyczne. Różnorodność osobowości i wspomniany wysokiej próby indywidualizm poszczególnych członków zespołu daje im szeroki pogląd na nowoczesne trendy wykonawcze i interpretacyjne, co przenosząc na grunt kameralistyki owocuje koncertami                                         o niepowtarzalnej atmosferze połączonej z profesjonalizmem wykonawczym. Baltic Neopolis Trio jest grupą otwartą na oryginalne pomysły. Świeże spojrzenie na muzykę klasyczną pozwala artystom robić rzeczy niepowtarzalne, dzięki czemu na koncertach możliwe jest łączenie muzyki różnego rodzaju z innymi obszarami artystycznej ekspresji.
Organizator Baltic Neopolis Festival: Baltic Neopolis Orchestra
Mecenasi: Pomorze Zachodnie, Miasto Szczecin, Grupa Azoty, Polska Żegluga Morska, Szczecińska Energetyka Cieplna
Współorganizatorzy: Zarząd Portów Morskich Szczecin-Świnoujście, Miasto Gryfice
Partnerzy: Opera na Zamku, Akademia Sztuki, Gryficki Dom Kultury, Drukarnia KADRUK, Szczeciński Inkubator Kultury
Patronat honorowy: Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Ambasada Portugalii w Warszawie

Patronat medialny: TVP 3 Szczecin, Polskie Radio Szczecin
Współpraca medialna Gryfickiego Lata Muzycznego: Radio „PLUS” Gryfice, SuperPortal24, Echo media, Gryfickie.info, Gryfickie Echa. 

 Daniel Bernardino
Daniel Bernardino
Czytany 1577 razy