Wydrukuj tę stronę

Zapraszamy na roboczą wystawę poplenerową ASP - 23 sierpnia 2019 r.

środa, 21 sierpnia 2019 00:41

Gryficki Dom Kultury zaprasza na roboczą poplenerową wystawę "Artystycznych Spotkań Przyjaciół Gryfice - Rybokarty 2019".

Zapraszamy profesjonalistów, amatorów i pasjonatów malarstwa, fotografii i sztuki 23 sierpnia 2019 r. o godz. 17:00 do Rybokart (Pałac Ptaszynka).

Wstęp wolny.

Zaproszenie

W programie m.in. otwarcie roboczej poplenerowej wystawy ASP oraz występ Marii Radoszewskiej.

 

Maria Radoszewska – skrzypaczka, skrzypaczka elektryczna, wokalistka.
Przygodę z muzyką rozpoczęła w wieku 7 lat w Szkole Muzycznej w Szczecinie, począwszy od gry na skrzypcach. W wieku 16 lat równolegle podjęła naukę drugiego kierunku – śpiewu solowego. W 2012 roku, bezpośrednio po ukończeniu Akademii Muzycznej w Gdańsku wróciła do Szczecina i rozpoczęła pracę w Operze na Zamku w Szczecinie jako skrzypaczka, gdzie pracuje do dnia dzisiejszego.
Swe umiejętności z zakresu gry muzyki solowej i kameralnej kształciła pod okiem prof. Mirosławy Pawlak, oraz podczas warsztatów z: prof. Tomaszem Tomaszewskim (Berlin), prof. Zygmuntem Markiem Kowalskim (Bruksela), prof. Michaelem Vaimanem (Kolonia), prof. Andrzejem Grudniem (Belgia), Quatuor Ébene (Francja), Fine Arts Quartet (USA). Współpracowała i występowała  u boku takich artystów jak: Macy Gray, Kayah, Stanisław Tym.
Obecnie występuje na scenie indywidualnie i w zespołach: Fairy Ladies, String Girls Band i Liquid Melody wykonując muzykę klasyczną i rozrywkową.
Od sierpnia 2017 roku jest również właścicielką Agencji Koncertowej Violinist, w której zorganizowała i współorganizowała przeszło 100 koncertów na terenie województwa zachodniopomorskiego i Polski.

 

Czytany 339 razy