Formularz logowania

  • 02.jpg
  • 03.jpg
  • 08.jpg
  • 06.jpg
  • 10.jpg
  • 09.jpg
  • 05.jpg
  • 07.jpg
  • 01.jpg
  • 04.jpg

corona

LAUREACI POWIATOWYCH ELIMINACJI MAŁEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO i 65. OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO GRYFICE 2020

niedziela, 08 marca 2020 16:58

W sobotę, 07 marca br. w Gryfickim Domu Kultury odbyły się powiatowe eliminacje Małego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów szkół podstawowych oraz 65. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów szkół średnich z powiatu Gryfickiego.

Konkurs odbywa się w ramach przeglądów amatorskiego ruchu artystycznego i jest organizowany w drodze wielostopniowych przeglądów, od środowiskowych (szkolnych), poprzez miejsko-gminne, rejonowe do stopnia wojewódzkiego, w przypadku OKRu do finału ogólnopolskiego.

Celem konkursu jest rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich i interpretacyjnych, rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa i poznawanie literatury wśród dzieci i młodzieży.

W Małym Konkursie Recytatorskim, przeprowadzonym w trzech kategoriach wiekowych (kl. I – III, IV – VI i VII – VIII) wzięło udział 38 uczestników.

Komisja konkursowa w składzie: Paweł Adamski – aktor Teatru Współczesnego w Szczecinie, Aleksandra Nieszporek – instruktor GDK i Róża Szuster (GDK), po wysłuchaniu wszystkich uczestników przyznała wyróżnienia laureatkom eliminacji powiatowych i zakwalifikowała do przeglądu wojewódzkiego:

- ALICJĘ STANISZEWSKĄ (Szkoła Podstawowa nr 3 Gryfice),

- NASTAZJĘ MROCZKOWSKĄ (Szkoła Podstawowa LO Gryfice),

- ZOFIĘ ZELWAK (Zespół Szkolno-Przedszkolny Niechorze).

Ponadto wyróżnienia miejscowe otrzymały:

Natasza Jacko (Szkoła Podstawowa nr 3 Gryfice), Natasza Kuźmicka (Szkoła Podstawowa nr 1 Płoty), Aleksandra Lewicka (Zespół Szklono-Przedszkolny Niechorze), Karina Kędroń (Szkoła Podstawowa Mrzeżyno), Natalia Kayser (Szkoła Podstawowa nr 2 Trzebiatów), Pola Mazurczak (Szkoła Podstawowa nr 2 Płoty), Maria Duzinkiewicz (Szkoła Podstawowa Cerkwica), Zofia Bąk (Zespół Szkół Publicznych Karnice), Maja Marcinkowska (Zespół Szkolno-Przedszkolny Niechorze), Gabriela Fryt (Szkoła Podstawowa Cerkwica) i Hanna Soroka (Szkoła Podstawowa Mrzeżyno).

W Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim wzięły udział cztery recytatorki.

Wyróżnienie – kwalifikację do eliminacji wojewódzkich otrzymała PAULINA KRUZA (Zespół Szkół Gryfice).

Komisja przyznała również wyróżnienie miejscowe Julii Słowińskiej z Gryfic.

Wszystkim laureatkom serdecznie gratulujemy i informujemy, że przegląd wojewódzki Małego Konkursu Recytatorskiego został zaplanowany w dniach 04 – 05 kwietnia 2020r.  w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, natomiast eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w terminie 24 – 26. kwietnia 2020r. w Zamku książąt Pomorskich w Szczecinie.

Czytany 230 razy