Wydrukuj tę stronę

Zapraszamy na otwarcie wystawy "Epizodyczność" BEATY BĘDKOWSKIEJ oraz dzieci z grupy BRAMA SZTUK

wtorek, 01 czerwca 2021 21:45

Gryficki Dom Kultury zaprasza na wystawę malarstwa BEATY BĘDKOWSKIEJ i uczestników zajęć artystycznych BRAMA SZTUK pt. "EPIZODYCZNOŚĆ"

Wernisaż odbędzie się w Muzeum i Galerii Brama w czwartek, 10.06.2021 r. o godz.17:00
Wystawa czerwiec - lipiec 2021

O wystawie:

W czasie pandemii stworzyliśmy malarski pomost pomiędzy Chorzowem a Gryficami. Beata Będkowska zaprosiła dzieci z Bramy Sztuk do projektu wspólnego malowania EPIZODYCZNOŚĆ, który zakończył się wystawą w Galerii Pracowni Rynek 7 w Chorzowie (sierpień 2020 r.). Pomysł tak nam się spodobał, że kontynuowaliśmy zdalne warsztaty. Na naszej wspólnej wystawie zobaczą Państwo zapamiętane obrazami okruchy wspomnień: drobne epizody, emocje, wodę z naszych skojarzeń, pejzaże i przywołane sny. Serdecznie zapraszamy!

Beata Będkowska
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Stypendystka Ecole de Beaux Artes w Tuluzie i Escuela Superior de Diseńo Grafico w Barcelonie. Stypendystka MDiKN. Ma na swoim koncie kilkanaście wystaw indywidualnych w kraju i za granicą oraz udział w kilkudziesięciu wystawach i plenerach zbiorowych. Autorka warsztatów artystycznych. Tworzy cykle malarskie "Rozmowa", "W stronę morza" oraz "Epizodyczność".

Uczestnicy zajęć artystycznych BRAMA SZTUK
Hanna Barbarska, Alicja Domańska, Hanna Ostrowska,Weronika Prusakiewicz, Justyna Wiśniewska, Maria Wiśniewska

Agnieszka Ostrowska
Pedagog i animator kultury. Twórca i realizator autorskich warsztatów artystycznych dla dzieci. Autorka cyklicznych projektów realizowanych we współpracy z Gryfickim Domem Kultury -  KREATYWNE WIOSKI,  BRAMA SZTUK (projekt realizowany w Galerii i Muzeum BRAMA). Ilustratorka – ilustracje prasowe, ilustracje do książek dla dzieci. Uczestnik wystaw zbiorowych i indywidualnych: Sjöbo (Szwecja), Trzebiatów, Poznań, Chorzów.

Czytany 176 razy