Formularz logowania

  • 03.jpg
  • 01.jpg
  • 07.jpg
  • 02.jpg
  • 08.jpg
  • 06.jpg
  • 04.jpg
  • 09.jpg
  • 10.jpg
  • 05.jpg

Gryficki Dom Kultury zaprasza do Muzeum i Galerii "BRAMA" na wystawę fotograficzną "PONAD CZASEM, PODRÓŻE WILEŃSKIE"

czwartek, 22 lipca 2021 20:38
Gryficki Dom Kultury zaprasza do Muzeum i Galerii "BRAMA" na wystawę fotograficzną "PONAD CZASEM, PODRÓŻE WILEŃSKIE"

W lutym 2012 roku grupa trzech pasjonatów fotografii z Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej, Beata Bogusławska, Cezary Dubiel i Andrzej Krupiński, wybrała się na wyjątkowy, niezwykle malowniczy i pełen inspiracji plener do Wilna, Podgrodzia, Niemenczyna i Zułowa. Efektem ich podróży jest wystawa "Ponad czasem, podróże Wileńskie" - piękono i magia uchwycona w fotografii. W swoich pracach przedstawiają atrakcyjne zakątki Litwy w sposób indywidualny, bardzo realistyczny, widziany oczami wyobraźni za pomocą obiektywu fotograficznego.

 

Beata Bogusławska ( AFRP)członek Fotoklubu RP, Fotoklubu Zamek w Szczecinie, oraz Fotograficznej Grupy Twórczej Kontur. Animator kultury. Fotograf, diaporamistka. Autorka i uczestniczka licznych wystaw fotograficznych i batiku. Laureatka nagród na prestiżowych konkursach diaporamy i fotografii w kraju i na świecie w tym m.in. złotego i srebrnego medalu FIAP za diaporamy. W fotografii wychodzi poza zapis dokumentacyjny poszukując przestrzeni w której percepcja podporządkowana jest wyobraźni i w ten stara się odnaleźć głębię fotografowanych miejsc i ludzi. Często posługuje się kolażem. Surrealistyczne zestawienia mają na celu prowokować odbiorców do rozpoczęcia własnej wędrówki po mapie obrazu.

Cezary Dubiel (EFIAP/d2, AV-AFIAP, AFRP, FAPU) członek rzeczywisty Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej, Stowarzyszenia Marynistów Polskich, prezes stowarzyszenia Fotograficzna Grupa Twórcza Kontur. Jedyny Polak z dziewięcioma tytułami Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej, w tym w fotografii EFIAP Level Diamond2 i w diaporamie AV- AFIAP. Członek Asian Photographers Union w Singapurze z tytułem FAPU.  
Zdobył ponad 480 nagród w Polsce i 64 krajach świata oraz miał 10 wystaw indywidualnych i około 500 zbiorowych i pokonkursowych w 73 krajach na wszystkich kontynentach.
Rozpoczął przygodę z fotografią od uwieczniania krajobrazu i architektury. Jego twórczość fotograficzna skupia się obecnie na dwóch kierunkach – surrealistycznej abstrakcji i diaporamie. Czerpie inspiracje z malarzy surrealistów coraz częściej realizując się w kreacji fotograficznej i tworząc nadrealistyczne opowieści. Fotografie traktuje jako element do dalszych zmian, przekształceń, nadając im nowy sens, treść i znaczenie.
Juror międzynarodowych konkursów fotograficznych i diaporamowych.

Andrzej Krupiński (AFRP) jest fotografem amatorem ale posiada tytuł Artysta Fotograf Rzeczypospolitej Polskiej. Dzieli pasję fotografii z pasją do motocykli. Z zawodu jest elektrykiem. Fotografuje wszystko co zainteresuje go czyli ciekawy krajobraz, architekturę oraz martwą naturę. Lubi robić zdjęcia reporterskie, dokumentacyjne, street oraz fotografuje swój ukochany klub sportowy czyli mecze szczecińskiej Pogonii. Jest członkiem Fotoklubu Rzeczypospolitej w Warszawie a od kilku lat jest Prezesem Fotoklubu Zamek w Szczecinie . Jest jednym z założycieli Stowarzyszenia FGT Kontur. Bral udział z powodzeniem w wielu konkursach fotograficznych zdobywając liczne nagrody, w plenerach, które sam organizował. Ma na swoim koncie wiele wystaw – indywidualnych i zbiorowych.

 
Czytany 101 razy