Wydrukuj tę stronę

Gryfickie Lato Muzyczne 15.08.2021r. - relacja z koncertu „Marek McCarron Motyka Trio”

poniedziałek, 16 sierpnia 2021 19:45

Gryfickie Lato Muzyczne 15.08.2021r. - relacja z koncertu „Marek McCarron Motyka Trio”

Tym razem w niedzielne popołudnie, w Parku Japońskim wybrzmiał blues i to w wykonaniu wyjątkowej osobowości w świecie muzyki bluesowej, Marka Motyki (śpiew, gitara) oraz Tomasza Bienka (gitara, stomp box). Koncert w Gryficach był jednym z przystanków na trasie promującej najnowszą płytę „BURNS”, autorskich kompozycji trzech panów, Marka Motyki, Tomasza Bienka i Jacka Raciborskiego, stworzoną do wierszy szkockiego poety i barda Roberta Burnsa, w przekładzie na dialekt śląski Mirosława Syniawy.

Duet artystów (niestety Raciborski kontuzjowany) swoją energią, emocjami wydobywanymi z instrumentów, a przede wszystkim wokalem Motyki w śląskim dialekcie porwał słuchaczy w ponad półtoragodzinną muzyczną podróż, okraszaną narracją i dowcipem.

Podczas koncertu wysłuchaliśmy kilku utworów z płyty ( min. „Wesoły gdowiec”, „Ta moja ślubnŏ piere mie”, „Cieszy serce zŏcne piwo”, „Bōł gospodŏrzym ôjciec mōj”, „Napis na dynkmalu ôd świyntego Wilusia”) oraz utwory znane już słuchaczom Lata Muzycznego  z 2019r.

Fotorelacja z koncertu w obiektywie Piotra Polińskiego.

Czytany 114 razy