Formularz logowania

  • 03.jpg
  • 06.jpg
  • 10.jpg
  • 09.jpg
  • 05.jpg
  • 04.jpg
  • 08.jpg
  • 07.jpg
  • 02.jpg
  • 01.jpg

POLSKI IMPRESARIAT MUZYCZNY i GRYFICKI DOM KULTURY zapraszają na koncert z cyklu „Z KLASYKĄ PRZEZ POLSKĘ”

poniedziałek, 18 kwietnia 2022 23:43

POLSKI IMPRESARIAT MUZYCZNY i GRYFICKI DOM KULTURY
zapraszają na koncert z cyklu „Z KLASYKĄ PRZEZ POLSKĘ”

30 kwietnia 2022r. (sobota) o godz. 17,00 w Gryfickim Domu Kultury

W programie usłyszymy utwory G.F. Haendla, C.Ph.E. Bacha, H. Purcella, w wykonaniu Lilianny Stawarz (klawesyn) i Marcina Zdunika (wiolonczela).

Wstęp na koncert jest bezpłatny i za zaproszeniami.
Zaproszenia do odebrania w Gryfickim Domu Kultury.

Stawarz Lilianna fot. Anton Birula

Lilianna Stawarz

Kierownik artystyczny Festiwalu Oper Barokowych, kierownik muzyczny orkiestry Royal Baroque Ensemble, klawesynistka, pedagog UMFC, profesor belwederski, kierownik Międzywydziałowego Zakładu Muzyki Dawnej UMFC. W latach 2012–2016 prodziekan Wydziału VII oraz koordynator Biura Koncertowego UMFC w Białymstoku.
W latach 1991–2017 związana z Warszawską Operą Kameralną. Przez 20 lat była członkiem zespołu muzyki dawnej Il Tempo, z którym dokonała wielu nagrań płytowych i radiowych, uczestniczyła w licznych koncertach oraz liczących się festiwalach muzyki dawnej, w kraju i za granicą (m.in. Brugia, Bruksela, Utrecht, Moskwa, Rzym, Berlin, Nowy York, Nowy Brunszwik). Nagrała także, jako kierownik artystyczny, 6 płyt kompaktowych Opera Omnia Mielczewskiego oraz płytę z dziełami kompozytora polskiego baroku Damiana Stachowicza oraz liczne nagrania solowe.
Otrzymała nagrodę Fryderyk 2018 w kategorii Album roku – Muzyka Dawna za płytę life z Oratorium Antonio Caldary Maddalena ai piedi di Cristo, wydaną przez Polskie Radio.  

Zdunik Marcin fot. Sylwia Zawadzka

Marcin Zdunik

Polski wiolonczelista, solista i kameralista. Wykonuje muzykę od renesansu po dzieła najnowsze, improwizuje, aranżuje i komponuje. Jest zapraszany do udziału w prestiżowych festiwalach muzycznych –  BBC Proms w Londynie, Progetto Martha Argerich w Lugano oraz Chopin i Jego Europa w Warszawie.
Wystąpił jako solista na estradach wielu renomowanych sal, m.in. Carnegie Hall w Nowym Jorku, Cadogan Hall w Londynie i Rudolfinum w Pradze. Ważną rolę w jego życiu artystycznym odgrywa współpraca z inspirującymi muzykami, m.in. z Nelsonem Goenerem, Gerardem Causse, Krzysztofem Jabłońskim i  Krzysztofem Jakowiczem. W ramach festiwalu Chamber Music Connects the World miał przywilej koncertować wspólnie z Gidonem Kremerem i Yuri Bashmetem. W sezonie artystycznym 2016/17 był artystą rezydentem Filharmonii Narodowej w Warszawie.
W 2007 roku został laureatem I nagrody, Grand Prix oraz 9 innych nagród w VI Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. W 2008 roku reprezentował Polskie Radio w Bratysławie na Międzynarodowym Forum Młodych Wykonawców zdobywając tytuł New Talent 2008. W 2009 roku otrzymał nagrodę Gwarancja Kultury przyznaną przez TVP Kultura.
Artysta dokonał również wielu nagrań płytowych oraz  dla Polskiego Radia i Telewizji oraz dla Radia Słowackiego.  Obecnie prowadzi klasę wiolonczeli w Akademii Muzycznej w Gdańsku, posiada również tytuł doktora habilitowanego sztuk muzycznych.

Czytany 156 razy