Formularz logowania

  • 04.jpg
  • 06.jpg
  • 07.jpg
  • 02.jpg
  • 10.jpg
  • 09.jpg
  • 03.jpg
  • 08.jpg
  • 05.jpg
  • 01.jpg

GDK zaprasza na WYSTAWĘ TWÓRCZOŚCI DZIECIĘCEJ BRAMA SZTUK / KREATYWNE WIOSKI

wtorek, 23 maja 2023 20:49

Gryficki Dom Kultury uprzejmie zaprasza na otwarcie

WYSTAWY TWÓRCZOŚCI DZIECIĘCEJ

BRAMA SZTUK / KREATYWNE WIOSKI

w dniu 1 czerwca 2023 r. o godz. 17:00 w Muzeum Galerii Brama w Gryficach, Wysoka Brama 2.
Wystawa czynna do końca czerwca 2023 r.

 

O BRAMIE SZTUK
Bama Sztuk to zajęcia dla dzieci, które kochają sztukę. Nasze spotkania są wyjątkowe. Tworzymy i bawimy się w Galerii Muzeum Brama w Gryficach, we wnętrzach zabytkowego  budynku. Tu oswajamy się  ze sztuką i pielęgnujemy pasje. Każda nowa wystawa jest inspiracją do artystycznych aktywności. Poznajemy twórców na wernisażach, robimy z nimi wywiady, bawimy się i tworzymy w otoczeniu obrazów, zdjęć i zbiorów regionalnych. Nasze ulubione słowo to inspiracja!
 
O KREATYWNYCH WIOSKACH
Kreatywne wioski to cykl corocznych artystycznych zajęć dla dzieci  z wyróżniających się świetlic wiejskich. Zbiory Gryfickiego Domu Kultury – obrazy, fotografie - podróżują do okolicznych wiosek i stają się inspiracją do ciekawych zajęć. W tym roku tworzyliśmy w: Świeszewie, Trzygłowie, Stawnie, Prusinowie  i Borzyszewie.

UCZESTNICY PROJEKTU BRAMA SZTUK
Hanna Barbarska, Aleksander Dowżenko, Natasza Adamska, Zuzanna Derdzińska, Natasza Brodzik Aleksander Kozar, Paulina Bieszczad, Antoni Dombrowski, Dominika Gołębiewska, Kinga Kałkowska, Bibiana Bamber, Stanisław Horbatowicz, Maria Ruszkiewicz, Nikola Serdiuk, Martyna Kamińska, Ignacy Oleszczuk, Nina Zając, Lena Mitrowicz, Kinga Szymczak.

UCZESTNICY PROJEKTU KREATYWNE WIOSKI
Antoni Brzeziński, Marcelina Brzezińska, Julia Brennan, Gabriela Krzywak - świetlica wiejska w Borzyszewie; Hanna Jakiel - świetlica wiejska w Świeszewie;  Hanna Rzaniak, Zuzanna Grzegorczyk -  świetlica wiejska w Stawnie; Zuzanna Wyżlic - świetlica wiejska w Trzygłowie; Aleksandra Muranko, Kornelia Kroll - świetlica wiejska w Prusinowie;  

TWÓRCA PROJEKTÓW -  AGNIESZKA OSTROWSKA  
Pedagog i animator kultury. Twórca i realizator autorskich warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży. Autorka cyklicznych projektów realizowanych we współpracy z Gryfickim Domem Kultury - BRAMA SZTUK, KREATYWNE WIOSKI. Ilustratorka, malarka - ilustracje prasowe, ilustracje do kilkudziesięciu książek dla dzieci. Ma na swoim koncie wystawy indywidualne i zbiorowe: Trzebiatów, Sjöbo (Szwecja), Poznań, Gryfice, Chorzów.

Czytany 320 razy